,

5 rzeczy, które musisz zrobić w Londynie

przez bedy

Są takie miasta, które trzeba odwiedzić chociaż raz w swoim życiu – i to lepiej wcześniej niż później. Po niedawnym referendum, w którym obywatele zdecydowali, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską, hasło „lepiej wcześniej niż później” w przypadku Londynu nabrało nowego, poważnego znaczenia. Nie wiadomo jeszcze, co przyniesie wielka światowa polityka – ale jeśli marzysz o odwiedzeniu Londynu, nie warto z tym zwlekać.

Jak dotrzeć do Londynu

Z uwagi na często bardzo atrakcyjne cenowo bilety lotnicze Londyn to jeden z najczęstszych celów polskich podróżnych. Loty do Londynu obsługują dzisiaj niemal wszystkie lotniska w Polsce, nie będzie więc problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie – szczególnie, jeśli będziemy pilnie śledzić aktualne oferty w serwisach takich jak Fru.pl. Lot trwa około dwóch godzin. Tanie linie lotnicze lądują najczęściej na lotnisku Stansted. Warto dokładnie sprawdzić jednak, na którym z pięciu portów lotniczym się znajdziemy.

 

Co robić?

Jak nie nudzić się w Londynie? Oto nasze propozycje:

 

1. Zjedz angielskie śniadanie. W przeciwieństwie do obywateli krajów śródziemnomorskich Anglicy lubią zacząć dzień od solidnej dawki kalorii. Kultowe jajka na bekonie, kiełbaski, fasola, tosty – właściwie wszystko, czego dusza zapragnie. Nieodłącznym elementem jest oczywiście angielski napój narodowy – herbata.

2. Pospaceruj po Hyde Parku. To jeden z najbardziej znanych parków na świecie i… idealne miejsce, by poobserwować życie codzienne Brytyjczyków. Zabiegani biznesmeni mijają się tu z równie zabieganymi miłośnikami fitnessu, niektórzy bez pośpiechu odpoczywają na kocykach, wyprowadzają swoje psy… To Londyn w pigułce. Naprawdę warto popatrzeć na ten ludzki teatr chociaż przez chwilę.

3. Wpadnij do baru na pintę piwa. Nawet jeśli nie lubisz tego trunku, w Londynie po prostu nie wypada piwa nie spróbować. Niepowtarzalny klimat niezliczonych barów centrum Londynu pozostanie z Tobą na dłużej. Podobno są tacy, dla których ze względu na tanie bilety lotnicze Londyn staje się miejscem weekendowych wypadów tylko na piwo…

4. Odwiedź The National Gallery. To punkt obowiązkowy nie tylko dla pasjonatów sztuki. Zlokalizowana przy ruchliwym Trafalgar Square galeria to miejsce, w którym spotkać się możemy z arcydziełami, które wyszły spod pędzli van Gogha, Leonarda da Vinci, Rembrandta… A arcydzieła zachwycać mają każdego, nie tylko laika. Sprawdź, czy wciąż działają.

5. Wybierz się na rejs po Tamizie. Londyński klasyk idealny dla niedoświadczonych w topografii Londynu. Z wycieczką zawsze płynie przewodnik, który opowie o wszystkim, co o Londynie od turystycznej strony należy wiedzieć. Widoki są niezapomniane. Statki bywają bardzo oblegane, ale starzy londyńscy wyjadacze mówią, że tego punktu programu po prostu nie wolno ominąć.

 

Dobrej zabawy!


Poprzedni

Planując wyprawę do Włoch pomyśl o taniej walucie

Sardynia i Sycylia

Następny

Dodaj komentarz