,

89 tysięcy euro na pomoc dla Veneto. Podsumowanie wyników świątecznej zbiórki … na autostradzie

przez Malgorzata Karkota

Zbiórka publiczna na rzecz pomocy regionowi Veneto, która odbyła się w dniach Bożego Narodzenia i Św. Stefana, zakończyła się ogromnym sukcesem. Podróżując w czasie świąt, Włosi zakupili produkty lokalne za 89 tysięcy euro, podając rękę potrzebującym ofiarom powodzi.

Zbiórka na autostradzie została zorganizowana pod hasłem „Kupuj weneckie”, z inicjatywy sieci Autogrill, na rzecz regionu Veneto, który silnie ucierpiał w czasie ostatnich powodzi. Około 70 rodzajów produktów lokalnych „Made in Veneto”, głównie spożywczych, sprzedawano w dniach 25 i 26 grudnia we wszystkich punktach Autogrill w całych Włoszech.
Regiony, w których sprzedaż, a więc i wpływy do kasy były najwyższe, to Lacjum i Lombardia. Niezbyt daleko w tyle pozostają regiony środkowo-północnych Włoch: Veneto, Emilia Romagna, Piemont, Liguria, Toskania i Friuli Wenecja Julijska. Na ostatnich co prawda miejscach Kampania, Abruzja i Sycylia, które jednak także dołożyły swój znaczący wkład na rzecz odbudowy zniszczonego regionu.
«Dziękujemy firmie Autogrill za tę znaczącą inicjatywę na rzecz solidarności – mówi gubernator regionu Veneto, Luca Zaia – a także wszystkim kierowcom i klientom, którzy w 450 punktach sprzedaży kupowali produkty z naszego regionu, oddając do naszej dyspozycji tak znaczącą sumę w ciągu zaledwie dwóch dni. Kupili produkty doskonałej jakości, lecz przede wszystkim wyciągnęli do nas rękę w trudnej sytuacji. Pozwoli to wrócić do normalności naszym terenom zalanym przez wodę.”

Termin został wybrany nieprzypadkowo. To właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia Autogrill odnotowuje średnio 400 milionów operacji kasowych.

Poprzedni

Co się stało podczas tegorocznych świąt?

Dwie bomby w Gemonio. Atak na Ligę Północną

Następny

Dodaj komentarz