,

90 kalabryjskich mafiosów skazanych na więzienie

przez Patrycja Kaminska

Sąd w Reggio di Calabria wydał w czwartek 90 wyroków skazujących członków kalabryjskiej mafii „ndranghety”. Mafiosi otrzymali kary od kilku miesięcy do ponad 14 lat więzienia, natomiast 34 osoby zostały uniewinnione.

 

Wśród skazanych jest 80-letni Domenico Oppedisano uważany za szefa kalabryjskiej „ndranghety”, jednej z najpotężniejszych mafii we Włoszech. Mafioso dostał wyrok 10 lat więzienia. Sąd nazwał go „strażnikiem reguł” obowiązujących w mafii.


Dochodzenie w sprawie kalabryjskiej mafii pozwoliło ukazać jej prawdziwą strukturę. Śledczy odkryli, że nie jest to zbiór niepowiązanych ze sobą grup przestępczych, tylko zorganizowana i jednolita organizacja, mająca hierarchię oraz kierownictwo podejmujące ważne decyzje. Ponadto, ustalono, że mafia obecna jest na wszystkich kontynentach, ale „centrum dowodzenia” nadal znajduje się we włoskiej Kalabrii.

 

W ostatnich latach aresztowano ponad 300 mafiosów z Kalabrii, spośród których blisko połowę sądzono w jednym procesie. W ubiegły czwartek sąd w Reggio di Calabria skazał prawie 100 członków mafii i był to finał jednego z największych w ostatnich latach procesów grup przestępczości zorganizowanej we Włoszech.

 

Poprzedni

Kilka powodów, dla których warto odwiedzić Mediolan

Skarbnik żył w luksusie podkradając pieniądze z partyjnej kasy

Następny

Dodaj komentarz