,

Alessandro Benetton przejmuje kierownictwo nad rodzinną firmą

przez Patrycja Kaminska

„Czeka nas wielka metamorfoza” – powiedział 48-letni Alessandro Benetton, przejmując kierownictwo nad słynną włoską marką odzieżową.

Ludzie z jego otoczenia mówią o nim, że lubi rywalizację. Alessandro Benetton w młodości mógł wybrać dużo prostszą ścieżkę kariery poprzez pracę w rodzinnej firmie, jednak przy wparciu ze strony rodziny zdecydował się otworzyć własny interes – firmę 21 Investimenti, która dziś zarządza kapitałem wynoszącym 1200 milionów euro.

 

Obecnie grupa Benetton, założona przez jego ojca Luciano w 1964 roku, przeżywa swoje gorsze momenty i to właśnie teraz Alessandro, w wieku 48 lat, przejmuje prowadzenie nad firmą.

 

„To nie ja o to prosiłem. To rodzina mnie poprosiła. I oczywiście się zgodziłem, bo to historia mojej rodziny. To wielka firma, od której zależy wielu ludzi i musiałem podjąć to wyzwanie”, wyjaśnia Alessandro.

 

Jego zadanie będzie polegało nie tylko na uzdrowieniu finansów tej marki odzieżowej, której zyski w zeszłym roku spadły o 28%, ale przede wszystkim musi on znaleźć nową strategię dla Benettona. Marka ta ma nadal bardzo silną pozycję, ale straciła po części kontakt z konsumentami.

Poprzedni

Delio Rossi zwolniony za pobicie serbskiego piłkarza

W Danii rozpoczął się 95. Giro d

Następny

Dodaj komentarz