,

Amerykańskie turystki uszkodziły ścianę rzymskiego Koloseum

przez Monika Pietryga

Kolejny akt wandalizmu w rzymskim Koloseum. Dwie turystki z Kalifornii w wieku 21 i 25 lat zostały zatrzymane przez włoską policję za wyrycie swoich inicjałów na wewnętrznej ścianie słynnego amfiteatru.

Turystki z Kalifornii postanowiły zostawić „pamiątkę” na ścianie antycznego zabytku. Zanim zostały zatrzymane, zdążyły wyryć monetą na murze Koloseum około ośmiocentymetrowe  litery „J” oraz „N” i sfotografować się na ich tle.

 

Dwie młode kobiety za swój bezmyślny uczynek prawdopodobnie staną przed sądem i zapłacą wysoką grzywnę. Bezczeszczenie ściany zabytku jest surowo zabronione, na co wskazują tablice informacyjne w języku włoskim i angielskim.

 

Nie jest to jedyny akt wandalizmu w rzymskim Koloseum w przeciągu ostatnich miesięcy. W listopadzie zeszłego roku Rosyjski turysta wyrył na ścianie amfiteatru pokaźną literę „K”. W tempie natychmiastowym stanął przed sądem, który skazał go na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro.

 

Każdego roku rzymskie Koloseum odwiedza około 6 milionów ludzi z całego świata. Tłum zwiedzających w połączeniu z niedoborem strażników sprawia, że coraz trudniej dopilnować porządku wewnątrz obiektu. W zeszłym miesiącu, po groźbach Państwa Islamskiego wobec Rzymu, zwiększono środki bezpieczeństwa. Nowe zabezpieczenia są jednak nastawione głównie na ataki terrorystyczne, tymczasem kontrola niesfornych turystów jest wciąż niedostateczna.

Poprzedni

Ducati przedstawia najnowszy model motocyklu GP15

Podróbki parmezanu przyczyną strat finansowych we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz