,

Aresztowany kapitan statku Costa Concordia

przez Patrycja Kaminska

52-letni kapitan statku Costa Concordia, Francesco Schettino, został zatrzymany przez prokuraturę miasta Grosseto po zatonięciu statku, którym sterował.

Prokuratura miasta Grosseto zadecydowała o aresztowaniu kapitana, którego statek w nocy z piątku na sobotę osiadł na mieliźnie w okolicy wybrzeża Toskanii i zaczął tonąć. Francesco Schettino, który stał za sterem Costa Concordia, został zatrzymany w sobotę w celu przesłuchania w sprawie tragedii, jaka zaszła niedaleko wyspy Giglio. Szef prokuratury, Francesco Verusio, próbował ustalić okoliczności zdarzenia.

 

Prokurator ustalił, że powodem tragedii był zły manewr kapitana i w konsekwencji uderzenie statku o skały. „Kapitan bardzo niezręcznie zbliżył się do wyspy Giglio; statek uderzył o skałę, która wbiła się w lewy bok, wskutek czego przechylił się i nabrał mnóstwo wody w ciągu dwóch-trzech minut”  – skomentował Francesco Verusio.

 

Tymczasem, kapitan statku Costa Concordia twierdzi, że nie zbaczał z kursu, a skał, z którymi zderzył się statek, nie było na mapie. Jednak jeden z dziennikarzy obserwujący zdarzenie z wyspy Giglio utrzymuje, że statek płynął zbyt blisko brzegu.

Poprzedni

Włoski statek osiadł na mieliźnie

„Oburzeni” protestują na placu Św. Piotra

Następny

Dodaj komentarz