PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej Białej Nocy w Wenecji organizowanej z 23 na 24 czerwca pod nazwą Art Night Venezia, był cykl poświęcony Wisławie Szymborskiej.

Wśród wydarzeń Art Night Venezia znalazły się m.in. wystawa stworzonych na marginesie wierszy polskiej poetki prac dziesięciu ilustratorek, dedykowany Szymborskiej performance, którego autorami są aktorka Ottavia Piccolo, artysta Marco Nereo Rotelli i saksofonistka Milena Angelé, a także film „Chwilami życie bywa znośne” Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

 

W wydarzeniach wzięli udział autorka filmu i Michał Rusinek, sekretarz Noblistki. Wydarzenia poświęcone Wisławie Szymborskiej przygotowały Urząd Miejski w Wenecji, Uniwersytet Ca’ Foscari oraz Instytut Polski w Rzymie.

 

Wisława Szymborska była w Wenecji dwukrotnie, z prywatną wizytą – ostatni raz w 2009 roku, na zaproszenie Instytutu Polskiego. Publicznie wystąpiła tu w zeszłym roku w Pałacu Dożów, gdzie podczas Festiwalu Miłosza wyświetlono zarejestrowane specjalnie na tę okazję powitanie oraz nagranie lektury jednego z wierszy Miłosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here