,

Atrakcyjność wypoczynku w Zakopanem dla włoskich turystów

przez bedy

Tatry – góry cechujące się niezwykle malowniczymi krajobrazami, w których odnaleźć można wiele osobliwości przyrodniczych, przyciągają licznych turystów. Wypoczynek tutaj może być fascynujący także dla turystów z Włoch, pomimo że znacznie bliżej mają oni do Alp.

Z całą pewnością jednak nie pożałują, gdy obiorą sobie za cel letniego czy też zimowego wypoczynku Zakopane. Dlaczego? Ponieważ jest to miejscowość bardzo urokliwa, położona w Rowie Podtatrzańskim u stóp malowniczych szczytów Tatr Wysokich – gór o prawdziwie alpejskim charakterze. Pomimo że Tatry Wysokie przypominają Alpy, to jest to unikatowe pasmo górskie. Właśnie dlatego jego szczyty objęte są ochroną – znajdują się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, dodatkowo wpisanego na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO, co stanowi najlepszy dowód na niezwykłość tego miejsca i na to, że jest ono naprawdę warte odwiedzenia! Dla Włochów, a także turystów z innych państw doskonałym dopełnieniem wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym będzie czas spędzony w Zakopanem – najwyżej usytuowanym polskim mieście, gdzie czar głównej ulicy – Krupówek łączy się z ciekawą historią i jedyną w swoim rodzaju góralską kulturą i gościnnością. W Zakopanem nikt nie będzie się nudził. Miejscowość ta jest doskonała nie tylko na wakacyjny wypoczynek, ale również na zimową eskapadę – góralska gościnność ogrzeje każdego turystę nawet w najmroźniejsze dni!

 

Jak dojechać z Bolonii lub Rzymu do stolicy polskich Tatr?

 

Podróż można odbyć własnym samochodem. Trasa samochodowa do Zakopanego z Włoch przebiega także przez Austrię i Słowację i obejmuje odcinki płatne. A czas jej pokonania z Bolonii jest szacowany na około jedenaście godzin, natomiast z Rzymu na około czternaście godzin. Drugim sposobem na podróż do Zakopanego jest lot samolotem do Krakowa. Loty na trasach Bolonia-Kraków oraz Rzym-Kraków są obsługiwane przez wiele linii lotniczych, a ich cena jest często bardzo atrakcyjna. Następnie z Krakowa do Zakopanego można dojechać autobusem lub pociągiem.

Poprzedni

Policja przechwyciła tysiące sztuk toksycznego parmezanu

Włoski sąd na południu kraju zakazał minispódniczek i klapek

Następny

Dodaj komentarz