,

Audi kupiło Ducati za 860 milionów euro

przez Patrycja Kaminska

Audi doszło do porozumienia w sprawie zakupu Ducati. Włoski producent motocykli został wyceniony na 860 milionów euro (1,13 miliarda dolarów).

Volkswagen Group poprzez Audi przejęło włoską markę motocykli Ducati. Nie ma oficjalnych danych dotyczących tego ile dokładnie wyniosła transakcja, jednak większość źródeł podaje cenę 860 milionów euro. Eksperci uważają, że to dużo, ze względu na fakt, że mimo sprzedaży 40 tysięcy motocykli w zeszłym roku, Ducati nie wypracowało na czysto nawet 1/7 tej kwoty.

 

Ponadto, cena nabycia obejmuje także długi Ducati, szacowane na około 200 milionów euro (262,6 miliona dolarów). Umowa została oficjalnie ogłoszona na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Volkswagen Group.

 

Audi długo negocjowało warunki zakupu. Było kilku innych potencjalnych nabywców, ale jedynie Audi prowadziło poważne dyskusje. Volkswagen Group jest właścicielem, w całości lub w części, dziesięciu marek, wliczając w to egzotycznych producentów, takich jak Lamborghini i Bugatti. Ducati będzie jedenastą marką należącą do niemieckiego koncernu.

Poprzedni

Bergamo: budynek z cementu, który pochłania zanieczyszczenie powietrza

Delio Rossi zwolniony za pobicie serbskiego piłkarza

Następny

Dodaj komentarz