,

Autokarem do Włoch: z ziemi włoskiej do polskiej, czy warto?

przez redakcja

W Rzymie, za słynną stacją Tiburtina (Stazione Tiburtina), znajduje się dworzec autobusowy Tiburtina, z którego każdego dnia odchodzą autokary do państw całej Europy, między innymi do Polski.

Autokarem Rzym-Polska/Polska-Rzym

Wybór jest szeroki, a serwis również po polsku.
Profesjonalną obsługę pasażerów na trasie Rzym-Polska oferuje między innymi filia biura rezerwacji ItalPol znajdująca się w Rzymie Stazione Tiburtina box 3 dostępna również pod numerem telefonu: 0644234780. Biuro zajmuje się rezerwacją biletów do Polski z różnych miast włoskich. Główne trasy przejazdowe to: Neapol-Białystok, Suwałki, Gdynia, Gorzów, Lublin, Chełm. Biuro posiada swoje siedziby również w Neapolu i we Florencji.
Z listy przewoźników na trasie Włochy-Polska warto wymienić również: Miś, Appia, Almabuc Rudnik Tumay, Alga, Agat, Almabus.

Jak poinformowała mnie pani Joanna z ItalPolu, kierunek Rzym coraz częściej cieszy się popularnością także wśród młodych turystów, natomiast coraz więcej polskich obywateli decyduje się na powrót do kraju, bądź na imigrację do Irlandii, Anglii czy Holandii, z przyczyn ekonomicznych. Zostają ci, którzy się osiedlili we Włoszech kilkanaście lat temu, mają swoje rodziny, stałą pracę i zapuszczone korzenie.

Większość imigrantów przebywajacyh na terenie Włoch, to obywatele południowej Polski, stąd też liczna sieć połączeń na trasie Włochy-Południowa Polska.

Mimo licznych połączeń autokarów odchodzących niemal każdego dnia do Polski, wybierając się do kraju na urlop, lepiej dokonać rezerwacji nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem, gdyż ze względu na letni sezon bilety na trasach cieszących się dużą popularnością są wykupywane dużo wcześniej i ryzykujemy, że nie wyjedziemy z Włoch w zaplanowanym przez nas terminie. Ceny biletów kupowanych w ostatniej chwili są również wyższe.

Ceny biletów autokarowych do Włoch

Na dzień dzisiejszy cena biletu w jedną stronę na trasie np. Rzym-Gdynia to koszt około 620 zł. Niektórzy przewoźnicy oferują możliwość zakupu biletu online, bądź rezerwację telefoniczną i zakup bezpośredni biletu na dworcu autobusowym. Przeciętna długość trasy do Polski to 2o godzin i więcej, w zależności od celu podróży. Przejazd autokarem może być wspaniałą przygodą dla osób umiejących odnaleźć się w grupie i nienarzekających na brak wygód. Natomiast ci, którzy cierpią na wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne, klaustrofobię, bądź nie tolerują pewnych zachowań i sytuacji tak nieuniknionych w podróży w dużej grupie, mogą mieć opory do powtórzenia tego doświadczenia po raz kolejny.

Osobiście uważam, że podróż autokarem jest wspaniałym pomysłem na podróż w gronie przyjaciół, pod warunkiem, że trasa nie trwa więcej niż 2-3 dni, autokar jest czysty, dokonuje się częstych przystanków na trasie i ma się minimum 10 dni urlopu do dyspozycji.

A Wy co myślicie na ten temat? Podzielcie się swoimi doświadczeniami z podróży autokarem!

 

Poprzedni

Centri Servizi per l

Polskie jedzenie we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz