,

Aż jedna trzecia Włochów w ogóle nie korzysta z Internetu

przez Patrycja Kaminska

Ponad jedna trzecia Włochów nigdy nie używała internetu, zaś jedynie połowa populacji podłącza się do sieci co tydzień, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Unię Europejską.

Trzydzieści cztery procent Włochów nigdy w życiu nie skorzystało z internetu, jak wynika ze statystyk opublikowanych przez Europejską Komisję w 2013 roku.

 

Dane te wprawdzie uległy lekkiej poprawie od poprzedniego roku, kiedy to aż 37 procent mieszkańców Włoch zadeklarowało, że nigdy nie podłączali się do sieci. Statystyki te są jednak nadal dużo gorsze niż średnia obywateli Unii Europejskiej, która wynosi 20 procent.

 

Zaledwie 56 procent Włochów podłącza się online co tydzień, podczas gdy w Unii Europejskiej liczba ta wynosi 72 procent, jak podaje komisja. Wpływ na takie dane może mieć bardzo wolne łącze, jakie dostępne jest obecnie we Włoszech. Super szybkie łącze dalej jest niczym odległe marzenie dla wielu Włochów, oprócz tego w kraju panuje kryzys ekonomiczny, a społeczeństwo ma charakter starzejący, co również może mieć znaczenie dla statystyk.

Poprzedni

Rekordowo niski wskaźnik urodzeń we Włoszech

Śpiewająca zakonnica doszła do finalu The Voice of Italy

Następny

Dodaj komentarz