Badandum 2009 – biblia dla każdej opiekunki we Włoszech

przez bedy

Wspaniała informacja dla tych, którym sprawy opieki nad osobami starszymi są nieobce. Od końca listopada bieżącego roku w sprzedaży dostępny jest przewodnik dla osób mających rodziców w podeszłym wieku bądź zajmujących się zawodowo opieką nad osobami starszymi.

Tak zwane badandum na 2009 rok, w sprzedaży wraz z „Il sole 24 ore”, które jest swego rodzaju przewodnikiem dla rodzin i opiekunek, daje fachowe informacje na temat codziennej opieki nad osobą w podeszłym wieku.
Temat opieki nad osobami starszymi jest bardzo aktualny i ze starzejącą się w zastraszającym tempie Europą coraz bardziej niepokojący. To właśnie we Włoszech mamy 700 tysięcy opiekunek osób starszych głównie z Europy Wschodniej, do której Polska jest również zaliczana.

„Badandum 2009” ze względu na aktualną problematykę i potrzeby samych zainteresowanych został przetłumaczony w 8 językach, między innymi po polsku. Stworzony w formie kalendarza-notatnika, w którym każdego dnia zostaje przedstawiona jakaś rada, informacje praktyczne, statystyki, porady natury medycznej bądź prawnej, czy porady jak zajmować się osobą chorującą na Alzheimera. Zawiera również ilustracje przedstawiające opis, jak dokładnie postępować z osobami starszymi.

W badandum 2009, opiekunka może znaleźć informacje czy rysunki, dotyczące diety pacjenta, higieny, odpowiedniego ubioru, czy organizacji przestrzeni mieszkalnej dla osoby niedołężnej, by nie dopuścić do nieszczęśliwych wypadków.

Poza tym na szczególną uwagę zasługuje rozdział poświęcony regułom prawnym, odprowadzaniu podatków za opiekunkę, opłat w INPS, procedurom otrzymania permesso di soggiorno.

Opiekunka, jak i zainteresowana rodzina, znajdą w badandum 2009 również pożyteczne informacje, dotyczące istniejących instytucji związanych z tematyką opieki nad osobą starszą, a także godziny i dni przyjęć w tychże instytucjach i organizacjach.
„Biblia każdej opiekunki we Włoszech”czyli badandum 2009, jest dostępna we włoskich kioskach ruchu, czyli w tzw edicola do końca stycznia 2009 roku, wraz z il sole 24 ore za jedyne 9,90 + zakup gazety.

Poprzedni

Abruzja, zielony region Włoch, co zobaczyć, zwiedzanie Abruzji w weekend

Campania. Festa di San Nicola

Następny

Dodaj komentarz