BarPolska

przez bedy

Czyli pierwszy plac polski w sercu Mediolanu, to po prostu miejsce spotkań Polaków w Mediolanie.Twórcą i inicjatorką spotkań jest Pani Elżbieta Rogozińska i Pan Asfa. To właśnie dzięki ich ideom, chęciom i motywacji, 3 lata temu powstał Bar Polska.

Nie tylko wirtualne, ale rzeczywiste miejsce spotkań polaków w Palo Alto mieszczącym się na w Corso Porta Romana w Mediolanie.

Pani Elżbieta dostrzegła, iż brakuje inicjatyw, które skupiałyby Polaków żyjących we Włoszech i które by pomagały w nawiązywaniu kontaktów na emigracji. Bar Polska, to organizowane z powodzeniem już od 3 lat Aperitivi Polacchi, podczas których Polacy jak i zainteresowani naszą kulturą Włosi, mogą przyjść i spotkać się w gronie polskim, posłuchać polskiej muzyki, bądz skosztować polskiej kuchni.

Sama organizatorka przyznaje, że początki nie były łatwe , ale z czasem popularność organizowanych imprez i satysfakcja z efektów dają rezultaty, a należy podkreślić fakt iż,Pani Elżbieta wraz z Panem Asfą zajmują się osobiście czasochłonną i wymagającą środków organizacją Aperitivi Polacchi .

Ponadto www.barpolska.com, to nie tylko imprezy z cyklu Aperitivo Polacco, organizowane w centrum Mediolanu, to również wirtualne miejsce dla Polaków zamieszkujących te tereny i szukających kontaktów z rodakami. To miejsce, w którym można zdobyć informacje , bądz zamieścić ogłoszenie w sprawie pracy.

Być może gdzieś tam w Mediolanie i okolicach są ludzie, którzy dostrzegają siłę i sens trzymania sie w grupie i może rónież wierzą, że warto propagować i kontynuować ideę BaruPolska, by szerzyć polskość na obczyznie? PolskaItalia trzyma kciuki i… do następnego Aperitivo Polacco!

Poprzedni

Florencja

Ludzie i szefowie czyli Uomini e caporali – Andrea Leogrande

Następny

Dodaj komentarz