,

BauBeach Maccarese

przez Patrycja Kaminska

Wszystko wygląda tu jak na normalnej, włoskiej plaży, z jedną tylko różnicą: większość plażowiczów to psy, wygrzewające się w słońcu i zażywające morskich kąpieli.

BauBeach to jedyna w okolicach Rzymu plaża specjalnie dla psów i ich właścicieli. Jak mówi jeden plażowiczów, regularnie odwiedzający tę plażę ze swoim labradorem, na BauBeach to ludzie są gośćmi, a plaża należy do czworonogów.

 

Dla każdego psa, który chce korzystać z plaży, przygotowano miskę wody i parasol. Jest to jedyna plaża w okolicy Rzymu, która pozwala na spuszczanie psów ze smyczy i swobodne poruszanie się po plaży, oczywiście pod okiem ich właścicieli.


Obowiązkiem właścicieli czworonogów korzystających z plaży jest oczywiście sprzątanie po swoich pupilach i baczenie, czy nie zachowują się one agresywnie w stosunku do innych zwierząt.


Plaża BauBeach Maccarese została otwarta w 1998 roku i znajduje się około 30 minut drogi od Rzymu, a jej powierzchnia wynosi 75,000 stóp kwadratowych. Średnio plaża może gościć około 100 psów i ich właścicieli jednocześnie. Właściciele płacą za możliwość korzystania z plaży roczny abonament w wysokości 13 euro oraz 4 euro za każdą wizytę. Dzięki tym opłatom plaża wyposażona jest w ratownika, weterynarza oraz prysznice dla psów.

Poprzedni

Trzy nauczycielki z Neapolu aresztowane za bicie i obrażanie uczniów

Amerykańscy turyści złapani z fragmentami murów z Pompei

Następny

Dodaj komentarz