,

Beatyfikacja Jana Pawła II – jak dojechać!

przez redakcja

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Jana Pawła II, wielu Polaków wybierze się do stolicy Włoch, by móc wziąść udział w tym podniosłym wydarzeniu. Ci, którzy nie skorzystali do tej pory z ofert biur podróży, czy też z propozycji kościołów organizujących grupy pielgrzymów, mogą nadal znaleźć noclegi w wiecznym mieście.

Jak zapewnił Wiceburmistrz Rzymu Mauro Cutrufo, miasto Rzym ma jeszcze do dyspozycji turystów przyjeżdzających  na beatyfikację, ok 40 tysięcy wolnych miejsc noclegowych.

 

W kwestii organizacji pobytu w Rzymie pomocą służą także  różne strony internetowe, a m.in. portal biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej – Opera Romana Pellegrinaggi czy Jpiibeatus, stworzone  dla potrzeb przybywających na beatyfikację pielgrzymów.

 

Z myślą o polskich turystach PolskaItalia proponuje video informacyjne jako niecodzienną formę  informacji turystycznych. Wszyscy ci, którzy wybierają się na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu, na podstawie prezentowanego video, będą mogli  poznać trasy z różnych newralgicznych punktów wiecznego miasta na plac św Piotra. Sprawdzić jak poruszać się w rzymskim metrze i na co zwracać uwagę podróżując włoskim transportem publicznym w Rzymie.

 

Zapraszam do obejrzenia odcinka, przedstawiającego trasę z rzymskiego dworca centralnego Termini na plac św Piotra.

 

 

żródło: polskaitalia.com

Poprzedni

Podwyżki wydatków mieszkaniowych we Włoszech

Wakacje z dziećmi? No grazie!

Następny

Dodaj komentarz