,

Berlusconi wraca do świata polityki w swoim dawnym stylu

przez Patrycja Kaminska

Były szef rządu Włoch powrócił do polityki w swoim dawnym stylu i używając tej samej broni. Nie żałuje krytyki innym politykom, nie ujawnia jednak czy wystartuje w wyborach.

Nie tak dawno temu obecny szef rządu Mario Monti wyraził obawę, że po tym jak poszczególne partie przyjęły postawę rozwagi i konstruktywności, włoska polityka może znów powrócić do poprzedniego stanu chaosu. Ponowne pojawienie się Silvio Berlusconiego w świecie polityki sprawiło, że obawy Montiego stały się rzeczywistością.

 

Berlusconi, który niebawem skończy 76 lat, powrócił do polityki w niedzielę, pojawiając się w porcie w Bari na południu Włoch. Były premier, który był przy władzy przez dwie dekady, od razu przystępuje do ataku, krytykując reformy ekonomiczne Montiego i ośmieszając lewicę.

 

Jak pisze włoska prasa, nie tylko Mario Monti jest zaniepokojony powrotem do przeszłości. Cała Europa zadaje sobie pytanie czy Berlusconi, pamiętając o wszystkich incydentach z jego udziałem, odważyłby się ponownie startować w wyborach na stanowisko premiera.

Poprzedni

Co trzeci młody Włoch mieszka w domu rodzinnym

Włochy: propozycja nowego pomnika Jana Pawła II w Rzymie

Następny

Dodaj komentarz