PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Zatrzymane loty w Genui, Turynie, Rzymie i Mediolanie. 3 miliony euro kary dla Ryanair.

Powrót chmury pyłu wulkanicznego w poprzedni weekend spowodował odwołanie lotów w Portugalii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech. Tak, jak zapewniało Europejskie Centrum Kontroli Pyłów Wulkanicznych Vaac, w niedzielę wieczorem niebo nad Italią było całkowicie wolne od zanieczyszczeń wulkanicznych,a  loty zostały przywrócone już o godzinie 14.

 

9 maja:

 

Malpensa – odwołanych 137 lotów

Na mediolańskim lotnisku Malpensa tłumy pasażerów zbierały się w kolejkach do punktów biletowych linii lotniczych, punktów informacyjnych oraz w barach. Panowała jednak atmosfera spokoju i rezygnacji, jak było również za pierwszym razem.

 

Linate – odwołanych 161 lotów

Na drugim z mediolańskich lotnisk, według danych Sea, zarządzającej mediolańskimi lotniskami, wstrzymanych zostało 80 przylotów i 81 odlotów w godzinach od 8 do 14.

 

Rzym – zawieszonych 88 lotów

Mowa o odwołanych 88 lotach. Z Fumicino nie wyleciało 45, nie wylądowało 39. Ciampino wstrzymało po dwa starty i lądowania.

 

„Aktywność wulkanu powróciła do postaci z dni 15 i 16 kwietnia, kiedy to była najwyższa.” To słowa Mike`a  Burtona, badacza Ingv (Państwowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii).

 

Na 12 maja przewidywany był powrót chmury, jednak nie zakłóciło to ruchu lotniczego.

 

 

ENAC, Włoski Urząd Kontroli lotów nałożył na irlandzki Ryanair karę 3 milionów euro za niesprawowanie opieki nad swoimi pasażerami. Stwierdzono 178 takich przypadków w okresie od 17 kwietnia. W szczególności dotyczy to lotniska Ciampino, na którym przewoźnik zaniedbał opieki nad koczującymi pasażerami, czym musiały zająć się inne służby (ENAC, Protezione Civile i ADR). ENAC podkreśla, że w tych samych warunkach zachowanie innych przewoźników było niemal bez zarzutu i ich pracownicy starali się jak mogli złagodzić pasażerom niedogodności całej sytuacji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInter idzie jak burza
Następny artykułOtwarto muzeum mafii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here