,

Brescia na weekend, co zobaczyć, zwiedzanie i przewodnik po Brescii

przez bedy

Brescia to malowniczo położona miejscowość w pobliżu Mediolanu. Każdy, kto jest zmęczony miastem, ma dość miejskiej wrzawy i hałasu, niekończących się sygnałów karetek i szumu metra, powinien wsiąść w pociąg, by za niecałą nawet godzinę znaleźć się w tym zaczarowanym miejscu.

Brescia na weekend

Choć Brescia to drugie, zaraz po Mediolanie, pod względem ilości mieszkańców, miasto w Lombardii, jest wprost idealnym miejscem na weekendową wycieczkę we dwoje.

W centrum miasta można odpocząć po ciężkim tygodniu w pracy, spędzić romantyczne chwile w jednej z tysiąca knajpek zgromadzonych w wąziutkich włoskich uliczkach oraz zwiedzać zabytki, których jak w całych Włoszech tak i w Brescii jest pod dostatkiem.

Brescia – lwica Włoch

Brescia nazywana jest również renesansową „lwicą Włoch”, i takie to właśnie zwierzę widnieje na herbie miasta, które jest bardzo nowoczesne i idące naprzód, zachowując jednocześnie urok włoskiej historii i najpiękniejsze zabytki z odległych lat.

Brescia w modzie

Brescia staje się z roku na rok coraz bardziej potężnym miastem pod względem ekonomicznym, dającym prace coraz większej ilości mieszkańców, stając się jednym z najbardziej pożądanych miejsc w regionie Lombardii na tworzenie inwestycji i otwieranie nowych przedsiębiorstw.

Brescia ilość mieszkańców

Miasto rozpościera się na 90 km2 i liczy sobie około 190 00 tysięcy mieszkańców, leży u podnóża góry Monte Maddalena i wzgórza Colle Cidneo, na którym znajduje się słynny Zamek Brescii.

Zamek w Brescii

Piazza Della Loggia 

Piazza Della Vittoria

 

Warte zobaczenia są dwa duże place znajdujące się w centrum miasta: Piazza Della Logiia, oraz Piazza Della Vittoria, które zachwycają swoją architekturą oraz kryją wiele opowieści dotyczących ich powstania.

il Duomo Vecchio di Rotunda

Duomo Nuovo

Na Placu Paolo VI możemy zobaczyć najważniejsze obiekty kultury w mieście między innymi rzymską katedrę il Duomo Vecchio di Rotunda, Duomo Nuovo, pełną znanych dzieł włoskich artystów. W mieście znajduje się również bardzo dużo przepięknych, renesansowych kościołów oraz muzeów o bardzo bogatych zbiorach kulturowych.

Brescia – Gdzie spać?

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do Brescii.

Lista polecanych hoteli i pensjonatów w Brescii

Poprzedni

Uroczystości pogrzebowe w Abruzji

Trzęsienie ziemi we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz