Brytyjski profesor odkrył nakaz aresztowania Macchiavellego

Brytyjski profesor Stephen Milner z Uniwersytetu w Manchesterze dokonał prawdziwego odkrycia. Natrafił na liczący ponad 500 lat nakaz aresztowania renesansowego włoskiego pisarza Macchiavellego, autora „Księcia”.

Profesor Stephen Milner z Uniwersytetu w Manchesterze podczas przeszukiwania florenckich archiwów przez przypadek natrafił na prawdziwy rarytas – historyczny dokument z czasów renesansu.

Milner odkrył obwieszczenie z 1513 roku nakazujące aresztowanie Niccolo Macchiavellego, renesansowego autora słynnego dzieła pt. „Książe”. Nakaz ten doprowadził do upadku i śmierci pisarza.

„Kiedy to zobaczyłem, od razu wiedziałem co to dokładnie jest i było to niezwykle ekscytujące uczucie. Zdałem sobie sprawę, że natrafiłem na dokument, który doprowadził do upadku jednego z najbardziej wpływowych pisarzy politycznych”, powiedział brytyjski profesor.

We Florencji w tym roku obchodzi się 500. rocznicę powstania „Księcia” – słynnego traktatu politycznego napisanego przez Macchiavellego.

Odpadł kawałek fresku z XVI wieku w Galerii Uffizi we Florencji

Kolejne skandale podczas kampanii wyborczej we Włoszech