Capri, co warto zobaczyć na Capri, rejsy Neapol – Capri

przez Monika Pietryga

Włoska wyspa Capri, położona na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej swymi przepięknymi pejzażami przyciąga turystów z całego świata. Jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie zakochani.

Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa Kapros (dzik) lub łacińskiego Capra (koza). Wyspa niegdyś była ulubionym kierunkiem włoskich nowożeńców. Dzisiaj też nie brakuje tutaj zakochanych, a coraz więcej celebrytów decyduje się wziąć ślub w tym uroczym miejscu.

Choć panuje opinia, że jest to wyspa bogaczy, którzy przypływają jachtami do swoich letnich rezydencji, nie zniechęcajmy się. Warto odwiedzić Capri, choćby na jeden dzień, łącząc pobyt na wyspie z wizytą w Neapolu lub Salerno. Promy na Capri odpływają z pobliskich portów z Zatoce Neapolitańskiej.

Przelot do Neapolu

Aby dostać się na Capri, najlepszą opcją są loty do Neapolu. Przykładowy Lot z Krakowa do Neapolu trwa niecałe dwie godziny. Ceny poza sezonem są przystępne.

rejsy Neapol – Capri

Rejs Neapol – Capri trwa około 80 minut, a bilet na prom kosztuje 15 euro. Szybszą opcją jest wodolot, którym w około 40 minut pokonamy trasę na Capri za około 19 euro. Promy i katamarany odpływają też z Positano, Amalfi czy z portu Marina Piccola w Sorrento. W lecie kursują co około poł godziny.

Co warto zobaczyć na Capri?

Obowiązkowy punkt na naszej liście to Błękitna Grota (Grotta Azzurra). Podróż do wnętrza groty odbywa się na małych łódkach wiosłowych. Światło wpadające do wąskiej groty jest filtrowane przez wodę morską, co sprawia, że ma kolor błękitny. Inne malownicze groty na wyspie to np. Grota Koralowa.

Przy okazji rejsu warto zobaczyć kamiennych „strażników” wyspy zwanych Faraglioni. To wynurzające się z morza skały o wysokości około 100 m.

Najlepszym punktem widokowym na wyspie jest góra Monte Solaro, na którą zabierze nas wyciąg krzesełkowy. Stąd można podziwiać zachwycające widoki na Zatokę Neapolitańską i Salerno.

O zachodzie słońca warto znaleźć się w urokliwym miasteczku Capri, popijając lampkę wina na Placu (wł. Piazza). Jej koszt to około 10 euro. Kto chce pozwolić sobie na odrobinę luksusu, znajdzie go w drogich firmowych sklepach, których w mieście Capri nie brakuje.

Capri – gdzie spać?

Jako że osobiście od paru lat jeżdżę w Pompejów postanowiłem stworzyć listę najlepszych miejsc do spania na Capri.

Lista polecanych hoteli i pensjonatów na Capri

Poprzedni

Neapol zaprasza na lody o smaku pizzy

Włoskie wakacje

Następny

Dodaj komentarz