,

Ciężkie warunki pogodowe. Włochy ogłaszają stan wyjątkowy

przez Monika Pietryga

Włoski rząd ogłosił stan wyjątkowy ze względu na złą pogodę, która nawiedziła Italię w zeszłym miesiącu. Około 14 milionów euro zostanie przeznaczonych na naprawę zniszczeń i strat, spowodowanych przez ostry atak zimy.

Podczas czwartkowych obrad politycy włoscy podjęli decyzję o ogłoszeniu stanu wyjątkowego i zatwierdzili pomoc finansową dla regionu Emilia-Romagnia, którego zima w tym roku zaatakowała wyjątkowo intensywnie.

 

Region otrzyma około 14 milionów euro, które zostaną przeznaczone na odbudowę obszarów najciężej dotkniętych, szczególnie w okolicach wybrzeża.

 

Radna Paola Gazzolo z radością ogłosiła decyzję, podkreślając, że jest to „ważny rezultat, osiągnięty w bardzo krótkim czasie”. Teraz pozostało tylko sporządzić plan, w jaki sposób rozdzielić przyznane fundusze.

 

Zniszczeń w regionie Emilia-Romagnia jest wiele. Jedno nadmorskie miasteczko zostało całkowicie odcięte, a 19 osób ewakuowano z powodu powodzi.

 

Ostry atak śniegu uderzył także w inne regiony Włoch, powodując przerwy w dostawie energii elektrycznej i zmuszając władze lokalne do zamknięcia niektórych szkół.

Poprzedni

Lombardia. Zapłacimy za akcję ratunkową we włoskich Alpach

Giorgio Armani. Słynny dom mody świętuje 40 urodziny

Następny

Dodaj komentarz