,

City break

przez bedy

Wycieczka city break to nieobowiązujący wyjazd na 2-4 dni do wybranego miasta Europy. Pozwala to na oderwanie się od codzienności i zwiedzenie miejsc, których wcześniej nie widziało. Czy to Francja, Hiszpania, czy Grecja – wszystkie możliwości są dostępne dla chętnych – i to za niewielkie sumy!

Ile kosztuje taka wycieczka?

 

Oczywiście nie trzeba nikomu wyjaśniać, że wycieczka typu „city break” ma nieco inny koszt w zależności od ceny i miejsca docelowego lotu. Trzy noce w Barcelonie wraz z biletami na loty tam i z powrotem to wydatek poniżej 600 złotych, podobnie Toskania, a Teneryfa na tydzień to zaledwie 1099 złotych! Hotele w takich ofertach mają przeważnie standard trzygwiazdkowy, choć może być on również większy. Warto sprawdzić w szczegółach oferty, co hotel oferuje wraz z noclegiem – niektóre wliczają w niego posiłek lub posiłki, a w niektórych należy za nie płacić osobno. A ponieważ city break to nie siedzenie w hotelu, a aktywny wypoczynek (czy to plaża, czy zwiedzanie muzeów), często i tak je się poza hotelem.

 

Ile gotówki potrzeba na miejscu?

 

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ każdy rejon to nieco inne wydatki. Można jednak sprawdzić przez internet, jakie są koszty wejściówek do obiektów zabytkowych, koszty atrakcji turystycznych czy też ceny w pubach i barach danego miasta. W wycieczce tego typu płaci się za przelot w obie strony oraz nocleg, a co na miejscu – zależy to tylko od indywidualnych zainteresowań. Jednym z kluczy sukcesu takich ofert są tanie loty, dzięki którym koszt wycieczki tego typu znacznie się zmniejsza. Podczas samego lotu nie ma luksusów – wszyscy pasażerowie znajdują się na jednym pokładzie, są również limity bagażu, który można zabrać ze sobą na pokład bez konieczności dopłaty, a na miejscu minusem może okazać się fakt, że samoloty przewoźnika lądują na mniejszych lotniskach. Zwykle są one oddalone od śródmieścia i trzeba dostać się do niego, korzystając ze środków komunikacji podmiejskiej (autobusy, metro, pociągi, itp.). Jednak i tak wychodzi to taniej, niż zorganizowana przez biuro podróży wycieczka.

Gdzie znaleźć takie oferty?

 

Aby znaleźć wycieczkę tego typu, warto odwiedzić serwisy specjalizujące się w ich sprzedaży. Są to np. city-brak.info czy fru.pl, gdzie można zarezerwować także tanie loty w dowolnej chwili. Zyski z korzystania z nich są podwójne – oprócz oszczędności na kosztach ma się także okazję dopędzenia niezapomnianych chwil najbardziej znanych miastach Europy, a także świata. Serwisy te gromadzą różne oferty, dzięki czemu można znaleźć dopasowaną najlepiej do swoich potrzeb.

Poprzedni

Nadchodzą chuligani z Legii: nocne zamieszki, aresztowania i ranni

Wielkie otwarcie Villa Pignatelli, ukończono remont zabytku z epoki Ottocento

Następny

Dodaj komentarz