,

Co szykuje Wenecja na tegoroczny karnawał?

przez Patrycja Kaminska

W tym roku hasłem przewodnim weneckiego karnawału ma być „Życie to teatr. Wszyscy w maskach”. Wielka uliczna festa będzie on trwać od 4 do 21 lutego.

Właściwie karnawał ma się rozpocząć dopiero 11 lutego, jednak miasto zapowiedziało również kilkudniowy wstęp składający się z wielu atrakcyjnych wydarzeń, który ma zapowiedzieć to, co będzie się działo później. Tegoroczny karnawał ma ukazać Wenecję jako stolicę teatru, który jest dziedzictwem narodowym Włoch.

 

Wenecja zamieni się w wielki teatr pod gołym niebem na prawie trzy tygodnie. Organizatorzy karnawału namawiają, aby wszyscy uczestnicy zaopatrzyli się w maski i przebrania, mające wyrażać ich osobowość. Program karnawału przewiduje mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń; zaplanowane są występy artystów, bale, koncerty, parady w maskach i przedstawienia, których bohaterami mogą stać się sami mieszkańcy i goście miasta, gdyż karnawał ma mieć charakter ulicznego performance’u i ludowego święta.

 

Symbolem tegorocznego karnawału jest byk, którego drewniany 89-metrowy posąg będzie towarzyszył ulicznym fiestom. Na koniec drewniany byk, zgodnie z prastarą tradycją, zostanie spalony w jednym z weneckich kanałów.

 

Szczegółowy program dostępny na oficjalnej stronie karnawału: http://www.carnevale.venezia.it/index.php

Poprzedni

W Neapolu aresztowano 32 fałszywych inwalidów

Wiersze Szymborskiej

Następny

Dodaj komentarz