,

„Coś pięknego”

przez Patrycja Kaminska

W krakowskim kinie Ars Sztuka (www.ars.pl/index.php)można obejrzeć film „Coś pięknego” (La prima cosa bella), który był włoskim kandydatem do Oskara. Reżyserem produkcji jest Paolo Virzì.

Akcja filmu rozgrywa się w Livorno na włoskim wybrzeżu na początku lat 70. Pewnego spokojnego, letniego wieczora Anna zostaje wybrana „Miss Mamma” w lokalnym konkursie piękności. Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia, wręcz przeciwnie.

 

Jej mąż Mario w szale zazdrości wyrzucą ją i dwójkę ich dzieci z mieszkania. Tak zaczyna się pełna przygód odyseja bohaterów, która prowadzić będzie od willi milionerów i planów filmowych, przez zaplecza sklepów i obskurne klitki z powrotem do rodzinnego domu.

 

Barwną historię niezwykłej rodziny poznajemy poprzez wspomnienia jej członków, którzy po wielu latach rozłąki spotykają się ponownie, by odkryć tajemnice z przeszłości. „Coś pięknego”, to opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć potrafi być bolesne nigdy nie przestaje być piękne. Komedia Paolo Virzìego była włoskim kandydatem do Oscara. Główne role zagrali Valerio Mastandrea, Claudia Pandolfi, Dario Ballantini i Fabrizio Brandi.

Poprzedni

Skarbnik żył w luksusie podkradając pieniądze z partyjnej kasy

EuroChocolate

Następny

Dodaj komentarz