,

Wybrzeże Amalfitańskie, jak dojechać i co zwiedzić, praktyczny przewodnik

przez bedy

O tym miejscu pisze się mało w Polskich przewodnikach i na stronach internetowych a przecież jest to jedno z najpiękniejszych wybrzeży nie tylko Włoch ale i Europy a być może i świata.

Wybrzeże Amalfitańskie

Zapierające dech w piersiach widoki na otwarte morze które na długo zapadają w pamięci, doskonała kuchnia i klimat który przypomina nieco ten z Capri to charakterystyka tego przepięknego wybrzeża zatoki Salerno.

Amalfi, Positano, Praiano, Maori

Costiera Amalfitana (Wybrzeże Amalfitańskie) to wybrzeże znajdujące się pomiędzy Sorrento a Salerno, w skład Costiera Amalfitana wchodzą tak popularne miasteczka turystyczne jak Amalfi, Positano, Praiano, Maori. To właśnie te lokacje tworzą piękno tego wybrzeża i stanowią o jego turystycznym życiu.

Jak dojechać na Amalfi, Positano

Dostać się do jednego z tych miejsc nie jest trudnym wyczynem gdyż i z Sorrento i z Capri czy też Salerno jak i Neapolu kursują co jakiś czas statki różnych wielkości i różnego typu które pośrednio (z przesiadką) czy bezpośrednio dotransportują nas na miejsce. Najlepiej jednak zacząć swój start z Sorrento.

Więcej praktycznych informacji: jak dojechać na wybrzeże Amalfitańskie

Autobusy po wybrzeżu Amalfitańskim

Z tego też miasteczka można wsiąść do autobusu który jedzie z samego Sorrento do Salerno monotonnie przemykając po krętych i wąskich uliczkach wybrzeża. Oczywiście autobus ten zatrzymuje się w różnych miasteczkach Wybrzeża Amalfitaśnkiego i można w nich wysiąść, lub kontynuować swoją podróż aż do Salerno.

Amalfi i Positano

Warto się jednak zatrzymać przynajmniej w jednym z tych miasteczek a w szczególności w najbardziej atrakcyjnych czyli Amalfi i Positano. W miasteczkach tych można zakupić wiele pamiątek jak i odpocząć opalając się na jednej z plaż publicznych. Jeśli zdecydujmy się dotrzeć do Salerno można to uczynić płynąc barką z Amalfi (ok. 40 min.) lub też kontynuując podróż dalej autobusem.

Z Salerno można też powrócić do Neapolu drogą morską i jeszcze raz płynąć i obserwować te piękne wybrzeże jednocześnie czując powiew wiatru morskiego. Na pewno zostanie to na długo w naszej pamięci.

Noclegi na Amalfi

Noclegi w Positano

 

Poprzedni

Ischia czy Capri, co wybrać?, praktyczny przewodnik, zwiedzanie, noclegi

System edukacyjny we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz