,

Czekoladowe jajka

przez Patrycja Kaminska

Tradycyjnym prezentem wielkanocnym dla włoskich dzieci są czekoladowe jajka w kolorowych opakowaniach z zabawką w środku. Dzieci dostają od rodziców i krewnych po kilka takich prezentów, a przed świętami do sklepów we Włoszech trafiają miliony ogromnych czekoladowych jajek.

Wielkanocne włoskie jajka mają w środku drobne zabawki i gadżety, związane z bajkami i kreskówkami dla dzieci. Znane firmy produkujące wyroby z czekolady prześcigają się w wymyślaniu różnych wersji wielkanocnych jajek, przykładowo z pluszową zabawką lub lalką w środku.

 

Obecnie najmodniejsze wśród włoskich dziewczynek są jajka z lalkami Barbie, księżniczkami, „Hello Kitty”, a wśród chłopców największą popularnością cieszą się postacie ze słynnych kreskówek i japońskich filmów animowanych, takie jak „Spiderman”, „Transformers”, „Tom i Jerry”, „Zwariowane melodie” i „Simpsonowie”.

 

Są też dostępne jajka dla najmłodszych fanów piłki nożnej – dla nich przygotowano jajka w barwach najbardziej znanych włoskich klubów i z klubowymi gadżetami w środku. Czekoladowe jajka mogą kosztować od 7 do kilkunastu euro, a żeby dostać te najbardziej atrakcyjne trzeba się spieszyć i kupić je na parę tygodni przed świętami.

Poprzedni

Smacznego jajka od redakcji wlochy.edu.pl

Najzimniejsza od lat Wielkanoc we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz