,

Czysta woda we włoskich kąpieliskach

przez Patrycja Kaminska

Zanim wybierzemy się na wakacje do Włoch, warto wcześniej sprawdzić stan kąpieliska morskiego w interesującym nas miejscu. Na szczęście dla podróżnych planujących urlop na Półwyspie Apenińskim, włoskie Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że w większości kąpielisk morskich, a także w rzekach i jeziorach woda jest czysta.

Przed wyjazdem do Włoch najlepiej zapoznać się ze stanem wód w danym miejscu korzystając ze strony internetowej Ministerstwa Zdrowia (www.salute.gov.it) i otworzyć portal informujący o sytuacji w najmniejszej nawet miejscowości nadmorskiej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

 

Jak podaje włoskie Ministerstwo Zdrowia w przedstawionym w Rzymie raporcie stan wód w tym kraju jest dużo lepszy niż w większości państw w Europie. Średnia europejska wynosi 77 procent, we Włoszech zaś 88 procent.

 

Ministerstwo Zdrowia gwarantuje, że taki procent wód u wybrzeży Włoch, ale także w rzekach i jeziorach, uznać można za czyste, a kąpiel jest w nich całkowicie bezpieczna. Najczystsza jest woda w regionach Wenecji, Friuli, Emilii Romanii, Basilicaty, Sycylii i Sardynii. Najbardziej zanieczyszczona zaś w Kampanii, Abruzji i Ligurii.

Poprzedni

Turyści odwiedzający Włochy coraz częściej wywożą nielegalne „pamiątki”

Językowi włoskiemu grozi przeobrażenie się w „italenglish”

Następny

Dodaj komentarz