Diamante-Buonvicino

przez redakcja

Diamante-Buonvicino a prościej Diamante to jedna z piękniejszych miejscowości na Calabri. Nie bez powodu przybrała sobie przydomek „Diament”. Czystością i przezroczystością swych wód zasługuje bez wątpienia na to miano.
Diamante to prowincja Cosenzy, znajduje się niedaleko miejscowości Scalea równie atrakcyjnej i słynącej ze swego portu lotniczego dla samolotów turystycznych.
W Diamante mieszka nieco ponad 6 500 osób, lecz w okresie letnim la liczba diametralnie się powiększa. Cechą charakterystyczną tego miasteczka jest wysepka o nazwie Isola di Cirella oddalona od brzegu o ok.: 500 metrów. Można na nią się wybrać wypożyczając kajak lub rowerek wodny za około 10 euro. Od czasu do czasu kursują także prywatne barki które zabierają osoby z plaży prosto na wyspę.

Również krystalicznie czysta woda źródlana wpływająca do morza jak i kąpiel w tej części Diamante dodaje charakteru plaży.

Wieczorami warto wybrać się do centrum miasteczka i na Lungomare.

Najlepiej po Diamante przemieszczać się pieszo jednak w mieście jeździ również ciuchcia na kółkach z której wato skorzystać – przyjaźniej dla celów rozrywkowych (bilet kosztuje 1 euro). Do Diamante najprościej dostać się pociągiem Trenitalia.

Poprzedni

Uroki Sorrento

Umarł w pociągu i nikt się nie spostrzegł

Następny

Dodaj komentarz