,

Donald Tusk w Rzymie na szczycie międzyrządowym

przez Patrycja Kaminska

Premier Donald Tusk udał się w poniedziałek do Rzymu, gdzie razem z szefem włoskiego rządu Mario Montim uczestniczył w polsko-włoskim szczycie międzyrządowym. Spotkanie poprzedził mecz piłkarski reprezentacji obu parlamentów.

Tusk i Monti w połowie stycznia 2012 zapowiedzieli na 29 maja szczyt międzyrządowy we włoskiej stolicy. Szef polskiego rządu wówczas w Wiecznym Mieście mówił, że doskonała współpraca polsko-włoska i zbieżność stanowisk w kluczowych kwestiach dotyczących Europy i kryzysu może stanowić istotne uzupełnienie francusko-niemieckiej osi, jaka wytworzyła się w UE. Tusk zapewniał także, że polsko-włoska przyjaźń nie jest politycznym sloganem, ale rzeczywistością.

 

Z kolei włoski premier w połowie stycznia ocenił, że w ostatnich latach umocniła się polsko-włoska współpraca. Wskazywał, że priorytetem Polski i Włoch jest dążenie do wzrostu gospodarczego, którego nie można tracić z oczu, przy rozwiązywaniu kryzysu finansowego.

 

Wtorkowe rozmowy na szczycie poprzedzi polsko-włoski mecz parlamentarzystów, który odbył się w poniedziałek wieczorem na rzymskim stadionie Cecchignola. Sędziował Zbigniew Boniek. Mecz zakończył się zwycięstwem polskich polityków, którzy pokonali swoich włoskich kolegów 7:2.

Poprzedni

Barolo DOCG

Włochy: 135 zgłoszonych przypadków pedofilii wśród duchowieństwa w ciągu 11 lat

Następny

Dodaj komentarz