Dotacja ze środków unijnych na rozpoczęcie działalności Sprawdź, co musisz wiedzieć

Czy wiesz, że chcąc założyć firmę, możesz skorzystać z bezzwrotnego wsparcia finansowego? Dowiedz się, jak pozyskać środki, dzięki którym będziesz mógł spełnić swoje marzenia o niezależności finansowej.

Założenie działalności gospodarczej najczęściej wiąże się z kosztami – przedsiębiorca musi zakupić np. sprzęt komputerowy. Jeżeli nie posiadasz oszczędności, to koniecznie powinieneś zainteresować się bezzwrotnymi dotacjami ze środków unijnych.

Korzystając z dotacji, możesz pozyskać potrzebne ci środki. Co ważne – w przeciwieństwie do kredytu z banku – nie będziesz musiał oddać otrzymanych pieniędzy. Takie rozwiązanie po prostu się opłaca.

Kto może starać się o dotację ze środków unijnych?

O dotacje na otwarcie działalności gospodarczej może starać się każda osoba, która zamierza stać się przedsiębiorcą. Jak to możliwe? Środki przeznaczone na uruchomienie firmy są oferowane zainteresowanym w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Przykładowo mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą starać się o środki na otwarcie firmy z RPO 10.4.2. Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości poprzez zastosowanie instrumentów bezzwrotnych (więcej: https://www.ideabank.pl/rpo-swietokrzyskie-10-4-2-wsparcie-rozwoju-przedsiebiorczosci-poprzez-zastosowanie-instrumentow-bezzwrotnych-zit-projekty-konkursowe).

Korzystając z powyższej dotacji, potencjalny przedsiębiorca może otrzymać środki na:

• wsparcie doradczo-szkoleniowe,
  • wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

To jednak nie wszystko, bo o środki pochodzące ze źródeł unijnych mogą stać się również osoby, które z sukcesem prowadzą firmy.

Prowadzisz firmę? Pozyskaj środki na rozwój

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, ale chciałbyś poszerzyć swoją dotychczasową ofertę, to również możesz to zrobić, wykorzystując środki pochodzące z funduszy europejskich. Jak się okazuje, cele, na które można pozyskać pieniądze, jest naprawdę wiele.

Jesteś właścicielem klubu malucha lub żłobka? Prowadzisz działalność na terenie województwa śląskiego? W takim razie możesz skorzystać z tego dofinansowania: https://www.ideabank.pl/rpo-slaskie-8-1-3-zapewnienie-dostepu-do-uslug-opiekunczych-nad-dziecmi-do-3-lat-osi.

Ponieważ powyższa dotacja nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które zamierzają prowadzić punkt opieki nad dzieckiem, to również ty możesz złożyć wniosek o otrzymanie środków. Jeżeli prowadzisz dużą firmę, a twoi pracownicy mają dzieci, to może warto pomyśleć o stworzeniu punktu opieki nad maluszkami swoich podwładnych? W ten sposób twój zakład pracy może stać się bardzo atrakcyjny z punktu widzenia przyszłych kandydatów.

Gdzie szukać informacji o dotacjach?

Powyższe dotacje to jedynie przykłady. Jeżeli chcesz sfinansować np. szkolenia pracowników, to nie obejdzie się bez dotarcia do solidnej bazy informacji o dotacjach. Taką bazę znajdziesz pod adresem: https://www.ideabank.pl/dotacje-unijne-fundusze-dla-firm.

Korzystając z powyższej bazy, szybko znajdziesz dotację, z której mógłbyś skorzystać. Pamiętaj, że choć formalności będzie wiele, to pozyskanie dodatkowych środków opłaca się – w ten sposób możesz stać się bardziej konkurencyjny i jeszcze lepiej radzić sobie na rynku.

Dolomity. Który ośrodek narciarski wybrać?

Wycieczka do Krakowa – co warto zobaczyć?