Drzewo za każde nowo narodzone dziecko

We Włoszech weszła w życie nowa ustawa – za każde nowo narodzone dziecko należy posadzić drzewo. Prawo to tyczy się także adopcji małych dzieci – w momencie adoptowania dziecka, przybrani rodzice powinni posadzić drzewo.

Nowa ustawa weszła w życie w ubiegłą sobotę. Dotyczy ona nie tylko nowo narodzonych dzieci, ale też adoptowanych małych Włochów. Rozporządzenie takie istniało już od 1992 roku, jednak teraz ustanowiono je obowiązującym prawem. Nad przestrzeganiem ustawy będzie czuwać specjalny komitet powołany przed włoskie Ministerstwo Środowiska.

Zgodnie z nową ustawą rodzice noworodka lub para adoptująca małe dziecko muszą posadzić drzewo, po zarejestrowaniu dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego, w miastach liczących powyżej 15 tysięcy mieszkańców. Drzewo należy posadzić w przeciągu 6 miesięcy od rejestracji dziecka.

Włoska gospodarka nadal w recesji w 2013

Berlusconi wpadł w manię odmładzania twarzy?