,

Dwa ramiona, dwa skierowania ;)

przez Malgorzata Karkota

Treviso. Pacjentka nie przyjęta na badania, bo … zabrakło dwóch oddzielnych skierowań na dwa ramiona. Lekarz pierwszego kontaktu: „Biurokracja nas zabija”.

TREVISO (13 stycznia) – Pacjentka zgłosiła się do rejestracji szpitala w Oderzo (Treviso) ze skierowaniem na badanie obydwu kończyn górnych, ale nie przyjęto jej. Usłyszała, że ponieważ mają zostać zbadane obydwa ramiona, należy dostarczyć… dwa skierowania. Kobieta musiała udać się ponownie do lekarza pierwszego kontaktu, który nie szczędził słów krytyki, gdyż w żaden sposób nie uprzedzono go o panujących w nowym roku zasadach. „Biurokracja – twierdzi lekarz, który spędził wiele czasu, dzwoniąc do szpitala i starając się dowiedzieć, w czym problem – niszczy naszą pracę polegającą na leczeniu”.

 

Według lekarza, odpowiedni oddział ubezpieczeń zdrowotnych nie wydał żadnej informacji o nowych zasadach wystawiania skierowań, co w pierwszych miesiącach nowego roku może powodować wiele problemów, zamieszania i najzwyklejszej straty czasu. O zdarzeniu poinformowano już związek zawodowy lekarzy pierwszego kontaktu.

Poprzedni

Wenecja. Pomoc Caritasu nie dla cudzoziemców

Po śmierci pana, pies czuwał przez miesiąc przy jego grobie

Następny

Dodaj komentarz