,

Dwuletnia dziewczynka odebrana „za starym” rodzicom

przez Patrycja Kaminska

Sąd apelacyjny w Turynie we Włoszech utrzymał decyzję o oddaniu do adopcji dwuletniej dziewczynki, odebranej rodzicom, których uznano za „zbyt starych”. Matka ma 59 lat, a ojciec – 71.

Decyzja sądu drugiej instancji, która utrzymała w mocy wcześniejszy wyrok trybunału do spraw nieletnich, poruszyła włoską opinię publiczną. Sąd apelacyjny podjął decyzję na podstawie ekspertyzy „zdolności rodzicielskich” małżeństwa. 

Gdy dziewczynka miała kilkanaście miesięcy, na mocy decyzji sądu ds. nieletnich została odebrana naturalnym rodzicom, Gabrieli i Luigiemu De Ambrosis z miejscowości Mirabello na północy Włoch. Sąd ten we wrześniu 2011 roku uznał w uzasadnieniu wyroku, że dziewczynka, która przyszła na świat dzięki zabiegowi in vitro przeprowadzonemu za granicą, jest „owocem wypaczonego wykorzystania możliwości, oferowanych przez postęp w dziedzinie genetyki”. 

To rezultat – jak dodali sędziowie – realizacji pragnienia posiadania dziecka „za wszelką cenę”, bez liczenia się z „prawami natury” i przyszłością córki.

Poprzedni

Berlusconi nie weźmie udziału w wyborach na premiera

Berlusconi skazany na 4 lata więzienia przez sąd w Mediolanie

Następny

Dodaj komentarz