Dzieci imigrantów będą mogły uzyskać włoskie obywatelstwo

We Włoszech planowana jest reforma, dzięki której ponad 400 dzieci w wieku szkolnym będzie miało szanse na dużo szybsze uzyskanie włoskiego obywatelstwa.

Z pośród 802,785 dzieci obcokrajowców uczęszczających do włoskich szkół w ostatnim roku szkolnym, ponad 50 procent urodziło się na terenie Włoch. Obecnie nie mogą one jednak aplikować o włoskie obywatelstwo przez ukończeniem 18. roku życia.

Ta sytuacja może wkrótce ulec zmianie, gdyż rząd opracowuje właśnie reformy, które zapewnią możliwość ubiegania się o obywatelstwo dla dzieci poniżej 18 roku życia urodzonych na terenie Włoch.

Liczba dzieci obcokrajowców urodzonych już na terenie kraju wzrosła o 11.8 procent, jak donoszą najnowsze statystyki. Rodziny tych dzieci pochodzą najczęściej z Rumunii, Albanii, Maroko oraz Chin. Na kolejnych miejscach w statystykach widnieją imigranci z Filipin, Mołdawii, Indii, Ukrainy oraz Peru.

Najwięcej dzieci imigrantów uczęszcza do szkół w północnym regionie Lombardia, a także w regionach Emilia-Romania oraz Umbria w centralnej części Włoch.

Gdzie najlepiej zamieszkać we Włoszech?

Nowe oświetlenie w Kaplicy Sykstyńskiej i limit odwiedzających