,

Dziś rozpoczął się 62. Festiwal w Sanremo

przez Patrycja Kaminska

Dziś wieczorem rozpoczyna się słynny włoski Festiwal w Sanremo. To jeden z najstarszych festiwali muzycznych w Europie i odbywa się corocznie od 1951 roku w mieście Sanremo, w północno-zachodnich Włoszech. W tym roku główną gwiazdą festiwalu będzie 73-letni już Adriano Celentano.

Tegoroczny Festiwal w Sanremo potrwa od 14 do 18 lutego i będzie to jego 62. edycja. Poprowadzi go Gianni Morandi. W tym roku w festiwalu swoją obecność potwierdziło 14 artystów, którzy wezmą udział w konkursie piosenki prezentując na scenie nowe utwory.


Ci sami artyści podczas drugiej części festiwalu, dokładnie 16 lutego, zaprezentują znane na całym świecie włoskie piosenki, jednak tym razem śpiewane w duetach z gwiazdami zza granicy, specjalnie zaproszonymi na tę okazję. Na koniec wystąpią też młodzi piosenkarze i piosenkarki z Włoch.


Gwiazdą tegorocznego 62. Festiwalu w Sanremo jest Adriano Celentano, dawny król włoskiego rock and rolla, który obecnie ma 73 lata. Celentano zdobył kiedyś 2. nagrodę na festiwalu piosenką „24 mila baci”, która szybko stała się przebojem roku we Włoszech. W tym roku piosenkarz za występ otrzyma honorarium w wysokości 700 tysięcy euro, które zdecydował się przeznaczyć na cele dobroczynne.

 

Poprzedni

Walentynki? Najlepiej spędzić je w Weronie

Najważniejsze włoskie muzea

Następny

Dodaj komentarz