Eksluzywne wagary w Paryżu włoskich nastolatków

Grupa włoskich nastolatków postanowiła urządzić sobie niecodzienne wagary – wybrali się na jednodniową wycieczkę do Paryża korzystając z tanich linii lotniczych. Wszystko wyniosło ich około 50 euro od osoby.

Bohaterami tej przygody jest pięciu uczniów liceum w Civita Castellana koło Rzymu, którzy postanowili spędzić wagary w niebanalny sposób – polecieli tanimi liniami do Paryża. Wszystko udało im się zmieścić w 18 godzinach. Rodzice, nauczyciele, ani ich rówieśnicy z klasy nic nie wiedzieli o planach wagarowiczów.

Chłopcy poprzedniej nocy wszyscy spali w domu jednego z nich i wstali o świcie, aby zdążyć na lot z lotniska Rzym- Ciampino. Jakiś czas później spacerowali już po polach Champs Elisées. Chłopcy zwiedzili też wieżę Eiffla i łuk triumfalny. Jeden z nich zadzwonił nawet do mamy, mówiąc jej, że nie ma go w szkole i że spaceruje po Paryżu.

O 19.00 uczniowie wsiedli w powrotny samolot do Rzymu i około 23 byli w domach. Jak twierdzą, całkowity koszt ich wagarów to 50 euro. Teraz marzy im się Berlin i Madryt.

Schettino i Berlusconi jako figurki tegorocznych szopek bożonarodzeniowych

Stoki narciarskie we Włoszech gotowe na przyjęcie turystów