,

Elegancja tkwi w naturze, czyli o modowych inspiracjach włoskich projektantów

przez Monika Pietryga

W rzymskich Halach Trajana, antycznej galerii handlowej, otwarto wystawę, która pokazuje, że to co jemy, nadaje się również do noszenia, a owoce natury mogą być inspiracją dla mody.

Garnitury męskie z nadrukami w owoce i warzywa od Keana Etro, torebki-bagietki od Fendiego, sukienka bambusowa od Armaniego Privè oraz sukienka makaronowa od Maurizio Galante. To wszystko i jeszcze więcej można oglądać w Rzymie, na wystawie zatytułowanej „Elegancja żywności. Opowieści o jedzeniu i modzie”.

 

Mieści się ona w antycznych murach Hali Trajana. W tej starożytnej scenerii wyeksponowano różne artystyczne wariacje na temat jedzenia w twórczości projektantów mody począwszy od lat 50 – tych. Zaprezentowano 160 strojów, w tym 76 ubrań i 84 dodatki.

 

W „gąszczu” oryginalnych kreacji nie sposób przejść obojętnie obok stroju „chlebowego”, pochodzącego z najnowszej kolekcji Gattinoni, ze stanikiem wyrzeźbionym z kłosów pszenicy i spodniami haftowanymi w herbatniki, czy też niezwykłej sukienki-rzeżby, autorstwa Tycjana Guardiniego, wykonanej z prawdziwych korzeni lukrecji. Nie zabrakło też Moschino, marki która do swoich projektów od zawsze, w sposób ironiczny, wplata elementy żywności oraz kreacji w szparagi i zielony groszek od Kena Scotta, słynnego „ogrodnika mody” z lat 70-tych. Wystawa potrwa do 1 listopada.

Poprzedni

Formuła 1 na północy Włoch – jak tanio dotrzeć do Lombardii?

Modnie znaczy świadomie. Eko odzież w centrum Turynu

Następny

Dodaj komentarz