,

Expo 2015 w Mediolanie uważa się za otwarte

przez Monika Pietryga

W czwartek 30 kwietnia na Piazza Duomo, głównym placu przed słynną Katedrą w Mediolanie, odbył się uroczysty koncert z okazji otwarcia światowych targów Expo 2015. Na uroczystości pojawili się tacy artyści jak Andrea Bocelli czy orkiestra z La Scali.

Choć ceremonia otwarcia ma miejsce dzisiaj 1 maja, to już w przeddzień Expo odbył się uroczysty koncert inauguracyjny przed widownią liczącą około 30 tysięcy osób. Koncert emitowany na żywo we włoskiej telewizji Rai 1, poprowadzili Paolo Bonolis i Antonella Clerici.

 

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili między innymi tacy artyści jak Andrea Bocelli, chór i orkiestra z Teatru La Scala, pianista Lang Lang, tenor Francesco Meli, Simone Piazzola (baryton) i Maria Luigia Borsi (sopran).

 

Na koncercie zabrakło premiera Włoch Matteo Renziego, który chwilę wcześniej uczestniczył w uroczystości, związanej z otwarciem nowej przestrzeni wystawienniczej Armaniego. Giorgio Armanii nominowany ambasadorem specjalnym Expo 2015 (special ambassador”), świętuje w tym roku 40-lecie swojej pracy twórczej.

Poprzedni

Future Film Festival w Bolonii

Dante Alighieri przyszedł na świat 750 lat temu

Następny

Dodaj komentarz