,

Fala upałów zbiera śmiertelne żniwo we Włoszech

przez Monika Pietryga

Dwie osoby zmarły w środę z przegrzania. Temperatura we Włoszech utrzymuje się na poziomie 40 stopni Celsjusza. W ciągu ostatniego tygodnia upały przyczyniły się do śmierci około 10 osób.

Włoskie upały okazały się niebezpieczne szczeglnie dla ludzi starszych i w podeszłym wieku. 77 letni Antonio Serra zmarł na plaży w Cagliari, natomiast 48-latek pochodzący z Rumunii odszedł podczas łowienia ryb w prowincji Werona.

Zaledwie kilka dni wcześniej niedaleko Werony zmarł z przegrzania pracujący w polu mężczyzna, w miejscowości Belfiore.

W ostatni weekend z powodu 40 stopniowych upałów zmarło dwóch rowerzystów z Bergamo oraz trzy osoby w podeszłym wieku z regionu Emilia-Romagnia. Dwóch kolejnych starszych mężczyzn zmarło na plaży w Imperii w sobotę oraz w Diano Marina w niedzielę.

W związku z falą upałów, które mają potrwać do czwartku, Włoskie Ministerstwo Zdrowia zadbało o to by aktywować letni telefon zaufania. W nagłych przypadkach, w razie pytań związanych z przegrzaniem, można dzwonić pod numer 1500.

W 2012 roku fala upałów we Włoszech była odpowiedzialna za śmierć 15 osób, a 500 zostało hospitalizowanych. Władze apelują o rozważny wypoczynek.

Poprzedni

Zabytkowe Herculaneum zatrudni strażników

Pawilon Polski ogłasza konkurs na selfie

Następny

Dodaj komentarz