,

Ferie w narciarskim stylu

przez bedy

Styczeń i luty to okres ferii zimowych. To także świetny moment na narciarski wypad z rodziną, czy znajomymi. Teraz możesz znaleźć atrakcyjne oferty Last Minute. Szczególną popularnością cieszą się włoskie miejscowości.

Dolina Aosty
To piękne miejsce jest położone w północno – zachodnich Włoszech. Turyści tam odpoczywający cieszyć się mogą niezwykłymi widokami – narciarskie kurorty leżą u stóp szczytów Mont Blanc, Cervino i Monte Rosa. W ofercie Biura Podróży ITAKA znajdują się także wyjazdy w Dolinę Aosty. Zatrzymać się możemy na przykład w znanym kurorcie Courmayeur, słynącym z luksusowych pensjonatów i hoteli. Region będzie także świetnym wyborem dla osób, które lubią dobrą kuchnię. Z Doliny Aosty pochodzą bowiem doskonałe wina, sery, a podawanym w restauracjach specialite de la maison jest makaron z białymi truflami.
Piękne trasy na pewno zadowolą narciarzy i snowboardzistów. Specjalnie dla klientów ITAKI istnieje także możliwość skorzystania z Klubu Przyjaciół biura. Ten specjalny program skierowany jest do dzieci – podczas gdy rodzice będą szaleć na stokach, najmłodszych uczyć jazdy na nartach będą instruktorzy i klubowa maskotka – Scooby Doo.

 

Cortina d’Ampezzo
Jedną z najbardziej urokliwych włoskich miejscowości, położonych w Dolomitach jest właśnie Cortina. „Królowa włoskich Dolomitów” to wyjątkowe miejsce. Tamtejsze trasy są stale naśnieżane, więc niezależnie od warunków pogodowych, można planować sobie zimowy wypad w góry.
Cortina jest jednym z ulubionych miejsc zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Region Dolomiti Superski, w którym się znajduje to 1200 kilometrów tras zjazdowych o różnym poziomie trudności.
Jeśli, chcesz odpocząć, ale nie uprawiasz narciarstwa, skorzystać możesz z pięknego lodowiska, cieszyć się urokami miasteczka i skosztować miejscowej kuchni w licznych knajpkach. Co roku w Cortinie organizowany jest także Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, który stanowi olbrzymią turystyczną atrakcję.

 

Val di Sole
Jeśli szukasz mocnych wrażeń, wybierz się do Val di Sole. Adrenaliny dostarczą Ci zarówno akrobacje, jakie możesz wykonywać w jednym ze snowparków, znajdujących się w regionie, jak i obserwowanie profesjonalistów startujących w międzynarodowych zawodach snowboardowych.
Val di Sole to także raj narciarzy – tłumnie przyjeżdżają tam, by zmierzyć się z „Paradiso” – 11 kilometrową czarną trasą, z około 1100 metrową różnicą wysokości. W regionie jest także mnóstwo łatwiejszych zjazdów, więc nie wahaj się pojechać tam nawet z małymi dziećmi.

 

Piemont
To właśnie tam odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2006 roku. Infrastruktura regionu jest w związku z tym bardzo rozbudowana, zarówno w zakresie bazy hotelowej, jak i obiektów sportowych. W Piemoncie są aż 53 ośrodki narciarskie, więc jest w czym wybierać. Na przykład, najlepszym wyborem dla snowboardzistów będzie miejscowość Bardonecchia, nazywana „Perłą Alp”. Piemont to także świetne miejsce do uprawiania trekkingu i wspinaczki. Jeśli chcesz skosztować czegoś nowego, skuś się na jazdę psimi zaprzęgami, czy skuterami śnieżnymi.
Jeżeli podczas wyjazdu, chcesz także pozwiedzać, wybierz właśnie Piemont. Warty zobaczenia jest Tyrun – stolica regionu. Ponadto obejrzeć można zamki i fortece, z których wiele zachowało się do dziś  w bardzo dobrym stanie.

 

San Martino di Castrozza
Prawdziwa perełka zarówno dla amatorów sportów zimowych jak i… fotografów i malarzy. To miejscowość szczycąca się jedną z najpiękniejszych panoram widokowych w kraju. Miasteczko leży w obrębie Parku Narodowego Paneveggio, u stóp gór Pale di San Martino, które zmieniają kolor zależnie od padającego na szczyty światła.
Nartostrady w regionie są doskonale przygotowane, szerokie, świetnie oznakowane. Dobrze będą się tu czuli także początkujący narciarze. San Martino jest nieco mniej popularną miejscowością, niż wymienione wyżej miejsca, więc bez trudu odpoczniesz tam od tłumu turystów i przepełnionych tras. Dużą atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych są snowparki na Passo Rolle i na stokach Tognola.
A po dniu spędzonym na zjazdach odpocząć możesz w licznych restauracjach i winiarniach.


Poprzedni

Włochy w poszukiwaniu dyrektorów muzeów

Zabytkowe książki zrabowane z najstarszej biblioteki w Neapolu wracają do domu

Następny

Dodaj komentarz