,

Festiwal Sanremo

przez bedy

Tydzień temu zakończył się 59. Festiwal Piosenki Włoskiej w Sanremo. Zwycięzcą tegorocznej edycji zosta Marco Carta z piosenką „La forza mia”.
Tydzień temu zakończył się 59. Festiwal Piosenki Włoskiej w Sanremo. Zwycięzcą tegorocznej edycji zosta Marco Carta z piosenką „La forza mia”. Marco znany jest też jako zwycięzca zeszłorocznej edycji programu Marii de Filippi „Amici”.

Jednak prawdziwym objawieniem festiwalu jest Arisa, która zajęła 1. miejsce w kategorii debiutów. Jej skromność, nieśmiałość, look rodem z lat 30. (czy też – jak ktoś stwierdził – z filmu rysunkowego), a zwłaszcza piosenka pt. Sincerità, o prostym tekście i wpadającej w ucho melodii przypada do gustu wszystkim. Podczas jej występu piosenkę nucili za kulisami nawet konkurenci Arisy.

Duży sukces (2. miejsce oraz nagroda mediów) odniósł też kontrowersyjny Povia z utworem „Luca era gey”.

Prawdziwym zwycięzcą festiwalu jest też bez wątpienia prezenter, a zarazem dyrektor artystyczny festiwalu, Paolo Bonolis, który poprowadził festiwal dowcipnie i błyskotliwie i jak nikt inny potrafił rozruszać publiczność i skłonić do wspólnego śpiewu i tańca. Wspaniały popis dał też znakomity komik Luca Luarenti. Klasy festiwalowi dodali też ciekawi goście: Roberto Benigni, Kevin Spacey, Vinent Cassel, założyciel Playboya Hugh Hefner, Annie Lennox i inni.

Ktoś z dziennikarzy stwierdził, że wszystko na festiwalu było świetne… z wyjątkiem piosenek.

Poprzedni

Milano

Brytania pod panowaniem Rzymian

Następny

Dodaj komentarz