,

Festiwal w San Remo – Adriano Celentano ostro skrytykował kościół

przez Patrycja Kaminska

Wielkie poruszenie wśród włoskiej publiczności wywołał występ znanego muzyka Adriano Celentano podczas 62. edycji Festiwalu w San Remo, który odbył się w lutym bieżącego roku. Artysta ostro skrytykował kościół w trwającym prawie godzinę monologu, podczas którego wykonywał też piosenki.

Adriano Celentano był jednym z najbardziej wyczekiwanych gości tegorocznej edycji Festiwalu w San Remo, a jego występ zszokował wszystkich i wywołał wielkie poruszenie. 74-letni piosenkarz rozpoczął swój monolog od krytyki zachowania i nauk księży, którzy już dawno przestali zajmować się nauczaniem o Bogu.

 

Artysta zasugerował też zamknięcie dwóch najważniejszych gazet katolickich, dziennika „Avvenire” i tygodnika „Famiglia Cristiana”, które według niego traktują głównie o polityce, a nie o sprawach wiary. Celentano zarzucił też hipokryzję Kościołowi i katolickiej prasie.

 

Nic dziwnego zatem, że występ artysty wywołał prawdziwy skandal wśród Włochów -Festiwal w San Remo oglądało 15 milionów widzów telewizji RAI. Artysta sprowokował też serię protestów ze strony Kościoła. Włoska telewizja publiczna RAI od razu zdystansowała się od występu piosenkarza, przepraszając redakcje katolickiej prasy.

 

Poprzedni

Włochy zakazują transakcji gotówkowych powyżej 1000 euro

Włosi stworzyli cybernetycznego żołnierza przyszłości

Następny

Dodaj komentarz