Florencja

przez bedy

Florencja najpiękniejszym miastem Świata, pewnie spora część naszych czytelników by się zgodziła, ale żeby to uczynić należałoby tam po prostu zawitać a o tym na co zwrócić uwagę spróbuję przybliżyć poniżej.

Nad Florencją góruje katedra Santa Maria del Fiore (Duomo) która jest symbolem Florencji jak również najwyższym obiektem tego miasta. Widać ją praktycznie z każdego miejsca.

Florencja to skupisko idei renesansowej. Bardzo małe centrum miasta jest bogate właśnie w renesansowe zabytki ale i nie tylko. Na tej małej powierzchni tak przepięknego miejsca znajdziemy wiele atrakcji turystycznych ale również restauracje, sklepy a wszystko to w tle spokojnie maszerujących lub odpoczywających turystów pijących tak popularne już we Florencji Espresso.

Warto zapamiętać że początki Florencji sięgają czasów Juliusza Cezara, który w 59 p.n.e. założył na miejscu dawniejszego, etruskiego miasta kolonię dla byłych żołnierzy i nazwał ją Florentina.

W mieście działali m.in Brunetto Latini, Dante Alighieri, Giotto di Bondone i Arnolfo di Cambio

Przyjrzyjmy się jeszcze jak wygląda Florencja w liczbach. Zamieszkuje ją ponad 350 tys. ludzi. Jej powierzchnia wynosi tylko 102 km², natomiast na jeden kilometr kwadratowy przypada ok. 3 500 osób.

We Florencji warto zwiedzić również Museo dell’Opera del Duomo, Bargello, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizi, Santa Maria Novella, San Lorenzo, Santa Croce a także Palazzo Pitti.

Poprzedni

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum Rzymu?

Pompeje: informacje praktyczne

Następny

Dodaj komentarz