,

Formuła 1 na północy Włoch – jak tanio dotrzeć do Lombardii?

przez bedy

Lombardia jest przepiękną krainą położoną w północnych Włoszech. Słynie z produkcji przepysznych win, znakomitej kuchni, zapierających dech krajobrazów i… wyścigów Formuły 1. To miejsce, które z pewnością warto zobaczyć.

Włoskie wakacje


Włochy to kraj, w którym nie sposób się nie zakochać. A kto raz odwiedził Lombardię, z pewnością zapragnie tam powrócić. Stolicą regionu jest Mediolan – miasto kultury, sztuki, światowej mody. Spacerując po Milano, trudno choć na chwilę oderwać wzrok od imponujących zabytków, takich jak Katedra Mediolańska, Bazylika św. Wawrzyńca czy Zamek Sforzów. To tam mieści się znany teatr operowy La Scala i liczne pałace – prawdziwe perełki architektury i pomniki historii. Nic, tylko polować na promocję lotniczą i ruszyć w podróż, która pozostanie we wspomnieniach na długie lata.

 

Szybko, szybciej, Formuła!


Fanom sportu Lombardia kojarzy się jednak głównie z klubem piłkarskim Inter Mediolan i, rzecz jasna, Formułą 1. Te cieszące się największym na świecie prestiżem wyścigi samochodowe odbywają się co roku w miejscowości Monza, położonej kilkanaście kilometrów na północ od Mediolanu. Mieszczący się tam tor wyścigowy Autodromo Nazionale di Monza istnieje od 1922 roku, a słynne zawody odbywają się od początku lat 50-tych. Historyczny tor był świadkiem wielkich zwycięstw i wielkich dramatów. To dzięki F1 gwiazdami światowego formatu stali się Ayrton Senna, Juan Manuel Fangio czy wreszcie prawdziwa legenda mistrzostw – Michael Schumacher. Wyścigi wciąż wzbudzają emocje nawet wśród tych, którzy na co dzień nie interesują się sportem. Zobaczyć je na żywo to marzenie oddanych fanów dyscyplin motoryzacyjnych. Bilety na widowisko nie należą do tanich (ceny zaczynają się od kilkuset złotych), jednak warto wybrać się do Lombardii z wielu innych powodów – to miejsce, które zauroczy każdego.

 

Dwie godziny do upragnionych wakacji


Lot z Polski do Lombardii trwa średnio około dwóch godzin – tylko tyle wystarczy, aby cieszyć się urokami tego pięknego regionu. W pobliżu Mediolanu znajdują się dwa porty lotnicze: Bergamo-Orio al Serio i Mediolan-Malpensa. W samym mieście umiejscowiono natomiast niewielkie lotnisko Mediolan-Linate. Stolica Lombardii jest świetnie skomunikowana. Na miejscu można poruszać się metrem, autobusem, tramwajem, a aktywni z pewnością wybiorą rower. Planując podróż, najlepiej sprawdzać promocje lotnicze z co najmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem. Im bliżej wyloty, tym cena za bilet wyższa. Ponadto dobrze jest rozejrzeć się za tanim i sprawdzonym noclegiem – odrobina sprytu wystarczy, żeby zorganizować urlop możliwie niskim kosztem. Aby zaś uniknąć przykrych niespodzianek, warto na czas podróży wykupić ubezpieczenie. Teraz już pozostaje tylko cieszyć się urokami Włoch, a jeśli ktoś wybiera się na wyścigi F1 – emocjonować się wydarzeniem!

Poprzedni

Śladami najpiękniejszych różanych ogrodów

Elegancja tkwi w naturze, czyli o modowych inspiracjach włoskich projektantów

Następny

Dodaj komentarz