,

Francesco Totti publikuje nową książkę o Rzymie

przez Patrycja Kaminska

Znany włoski piłkarz Francesco Totti opublikował przewodnik po Wiecznym Mieście. Książka nosi tytuł „E’mo te spiego Roma” i jest napisana w dialekcie, jakim posługują się mieszkańcy tego miasta.

Na początku października ukazała się nowa książka autorstwa Francesco Totti, gwiazdy włoskiego futbolu. Książka napisana jest w rzymskim dialekcie i jest to opis Wiecznego Miasta widzianego oczami Tottiego.


Do tej pory 36-letni piłkarz wydał już między innymi zbiory dowcipów, w tym wiele na swój temat, a także autobiografię i książkę o tajnikach futbolu. Zaś jego nowej niezwykłej książce patronuje hasło: „Rzym dzisiaj, Rzym wczoraj, Rzym Tottiego”.


Już sama okładka mówi czytelnikowi, że mamy do czynienia z przewodnikiem jedynym w swoim rodzaju. Totti widnieje na niej w stroju gladiatora, z piłką pod pachą, na tle Koloseum – symbolu miasta, które „przez swoje piękno wzbudza wielką zazdrość”, jak pisze Totti.


Piłkarz powiedział także na prezentacji swojej książki, że chciał napisać coś prostego i czytając jego przewodnik czytelnik odczuwa wrażenie spacerowania po tym wspaniałym mieście.

Poprzedni

Agencja Equitalia we Włoszech rozsyła „szalone wezwania”

Berlusconi

Następny

Dodaj komentarz