,

Future Film Festival w Bolonii

przez Monika Pietryga

5 maja w Bolonii rozpocznie się Future Film Festival. Hasłem przewodnim tegorocznej XVII edycji festiwalu jest „Eat the future”, które skłania uczestników do refleksji nad przyszłością odżywiania na naszej planecie.

Eat the future” (dosłownie „Zjedz przyszłość”) to motyw przewodni tegorocznego festiwalu filmowego który od 1999 roku co roku odbywa się w Bolonii. Future Film Festival jest najważniejszym wydarzeniem we Włoszech, poświęconym technologii animacji, filmu i gier wideo.

 

Tegoroczny temat festiwalu ma związek z Expo 2015, którego hasło przewodnie brzmi: Wyżywić planetę: energia do życia”. Filmy prezentowane w ramach festiwalu będą na różne sposoby wyobrażać sobie jedzenie przyszłości i zabiorą widza w futurystyczną podróż poprzez wizje i gatunki, od horroru po science fiction.

 

Eat the future” to również temat tegorocznej edycji festiwalu plakatu Street Poster Art Festival. Już od kilku dni plakaty nadesłane przez różnych młodych twórców można oglądać na murach w centrum miasta. Finał obu wydarzeń – 10 maja.


Poprzedni

Strajk transportu publicznego w Mediolanie

Expo 2015 w Mediolanie uważa się za otwarte

Następny

1 komentarz do wpisu “Future Film Festival w Bolonii”

Dodaj komentarz