,

Gdzie najlepiej zamieszkać we Włoszech?

przez Patrycja Kaminska

Który włoski region jest najlepszy pod względem opieki zdrowotnej, a który najgorszy? W którym regionie są najwyższe dochody, w którym zaś najniższe? Jak przedstawia się gospodarka mieszkaniowa w danych regionach? Na te i inne pytania odpowiada badanie przeprowadzone ostatnio przez stronę OECD Regional Well-Being.

Dla osób, którzy decydują się przeprowadzić do Włoch w celach zarobkowych, lepszym miejscem docelowym będzie uprzemysłowiona północ kraju raczej niż południe. Niemniej jednak, warto również wziąć uwagę inne kryteria, takie jak edukacja, opieka zdrowotna czy bezpieczeństwo.

 

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że Włochy są jednym z najlepszych krajów na świecie jeśli chodzi o opiekę zdrowotną oraz bezpieczeństwo, jak wynika z badań przeprowadzonych przez stronę OECD Regional Well-Being, natomiast różnica w standardach pomiędzy poszczególnymi regionami jest dość niewielka.

 

Południe Włoch góruje nad północą pod względem środowiska naturalnego, jednak powszechnie wiadomo, że w południowych regionach panuje większe bezrobocie.

Poprzedni

Odkryto oryginał słynnego dzieła Caravaggia „Ekstaza św. Marii Magdaleny”

Dzieci imigrantów będą mogły uzyskać włoskie obywatelstwo

Następny

Dodaj komentarz