,

Gdzie najlepiej żyje się we Włoszech, a gdzie najgorzej?

przez Patrycja Kaminska

Ogłoszono wyniki 23. edycji rankingu dziennika przemysłowców „Il Sole-24 Ore” dotyczących włoskich regionów i miast, które ocenianie były pod względem standardu życia. Jak można było przypuszczać, najlepiej wypadła północ, zaś najgorzej południe. Według rankingu najlepiej żyje się w Bolzano w Górnej Adydze na północy kraju, zaś najgorsze warunki życia panują w Tarencie na południu.

Stolica Górnej Adygi już po raz czwarty zajmuje pierwszą pozycję w rankingu włoskich miejscowości jeśli chodzi o poziom życia. Miasto pokonało wszystkie inne miejscowości także w 1995, 2000 i 2001 roku. Bolzano przede wszystkim może pochwalić się najniższym bezrobociem, które wynosi tam niewiele ponad trzy procent.

 

Dla porównania, w Tarencie, który został ogłoszono włoskim miastem, w którym żyje się najgorzej, bezrobocie jest największe w kraju. Miasto jest też słabo rozwinięte jeśli chodzi o rozrywki i możliwości spędzania wolnego czasu.

 

W ubiegłym roku ranking wygrała Bolonia, która jednak w tym roku spadła na dziesiątą pozycję. W tegorocznym notowaniu na drugim miejscu znalazła się Siena, a na trzecim Trydent.

Poprzedni

Wino w proszku, czyli mistrzowskie oszustwo włoskiego wina

Włochy: opony zimowe czy łańcuchy na koła

Następny

Dodaj komentarz