Gelmini idzie w ślad za Obamą

przez redakcja

Rzym: Po wielu starciach na linii ministerstwo edukacji – studenci, Gelmini (obecna minister) próbuje znaleźć dialog ze studentami, jak? Przez You Tube.
Gelmini otworzyła swój kanał na youtube.it (www.youtube.it/mariastellagelmini) aby nawiązać kontakt z młodzieżą. Kanał ten posłuży do konfrontacji pomysłów między minister a studentami. Tym samym Gelmini podąża śladami Baracka Obamy, który wykorzystuje Internet jako prezydent elekt.

W każdy tydzień minister będzie odpowiadała na pytania studentów na temat szkoły i uczelni wyższych. Jak mówi sama pomysłodawczyni: „Youtube pozwala na możliwość wyjaśnienia pewnych problemów w sposób prosty i bezpośredni. W ten sposób każdy student będzie mógł sobie wyrobić opinie na temat danej inicjatywy ministerialnej”.

W pierwszym przekazie można zauważyć pewne podobieństwo z hasłem “change” Obamy. Gelmini mówi ”Musimy mieć odwagę do zmian i musimy to zrobić razem”.

Kanał minister Gelmini:

Srogie święta we Włoszech

Ksiądz oskarżony o pedofilię udzielił ślubu. Oni jednak żądają unieważnienia.