PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Gondolierzy są słynni na całym świecie jako symbol Wenecji, ale ostatnio cieszą się także sławą pijaków i wszystko wskazuje na to, że będą oni niedługo poddawani testom na zawartość alkoholu we krwi.

Pomysł na testy trzeźwości dla gondolierów powstał w ostatni czwartek, po tym jak rada miasta Wenecji otrzymała szereg skarg na temat niepoprawnego zachowania gondolierów.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu kiedy to mężczyzna, któr ubiegał się o pracę asystenta gondolierów,  został zmuszony do zdjęcia ubrania i wskoczenia do Canal Grande, aby tym samym zapewnić sobie przyjęcie do pracy. Wideo z tego zdarzenia zostało umieszczone na stronie YouTube w zeszłym tygodniu, jednak później zostało usunięte.

Młody mężczyzna starał się o stanowisko nazywane „ganser”, co w dialekcie weneckim oznacza asystenta gondolierów, który popycha gondole i pomaga turystom wejść na nią i zejść na brzeg. Rada miasta orzekła, że gondolierzy, którzy dopuścili się takiego incydentu pod wpływem alkoholu powinni zostać pozbawieniu licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here