,

Gondolierzy z Wenecji będą poddawani testom na trzeźwość

przez Patrycja Kaminska

Gondolierzy są słynni na całym świecie jako symbol Wenecji, ale ostatnio cieszą się także sławą pijaków i wszystko wskazuje na to, że będą oni niedługo poddawani testom na zawartość alkoholu we krwi.

Pomysł na testy trzeźwości dla gondolierów powstał w ostatni czwartek, po tym jak rada miasta Wenecji otrzymała szereg skarg na temat niepoprawnego zachowania gondolierów.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu kiedy to mężczyzna, któr ubiegał się o pracę asystenta gondolierów,  został zmuszony do zdjęcia ubrania i wskoczenia do Canal Grande, aby tym samym zapewnić sobie przyjęcie do pracy. Wideo z tego zdarzenia zostało umieszczone na stronie YouTube w zeszłym tygodniu, jednak później zostało usunięte.

Młody mężczyzna starał się o stanowisko nazywane „ganser”, co w dialekcie weneckim oznacza asystenta gondolierów, który popycha gondole i pomaga turystom wejść na nią i zejść na brzeg. Rada miasta orzekła, że gondolierzy, którzy dopuścili się takiego incydentu pod wpływem alkoholu powinni zostać pozbawieniu licencji.

Poprzedni

Burmistrz włoskiego miasta zostaje majsterkowiczem w dobie kryzusu

Papież Franciszek: Boli mnie kiedy widzę księdza czy zakonnicę w najnowszym modelu samochodu

Następny

Dodaj komentarz